Кошик
64 відгуків
Інтернет-магазин mebel-alliance.in.ua
+380665640158
+380445879192

Як обладнати робоче місце школяра?

Як обладнати робоче місце школяра?

З першого ж дня у школі хребет і зорові органи дитини починають відчувати підвищене навантаження. За тим, щоб діти в навчальному закладі сиділи за всіма правилами, пильно стежать фахівці Росспоживнагляду, а вибір правильного, грамотного місця для занять вдома виключно на совісті батьків.
Почнемо з того, як школяр сидить, коли робить домашнє завдання. Найчастіше – в напівтемряві, за обіднім або письмовим столом, розрахованим на дорослого, і на дорослому стільці. Стільниця при цьому знаходиться на рівні підборіддя, плечі – вище вух, при цьому в поперековому відділі формується кіфоз. Або дитина сидить боком на краєчку стільця, формуючи собі класичний сколіоз. Чи тримає книгу на колінах, формуючи собі... Для того щоб правильно облаштувати робоче місце дитини, потрібно знати кілька правил.
1. Стіл не можна ставити напроти вікна. Всім відомо, що світло має падати тільки зліва. Можна розташувати джерело світла зліва і ззаду, але ні в якому разі справа – тоді на столі буде повне затемнення. Стіл, що стоїть навпроти вікна, – не найкраще рішення: промені сонця відбиваються від його поверхні, із-за чого очі стомлюються. Якщо іншого варіанту немає, то від вікна стіл повинен стояти на відстані не менше 15 сантиметрів, а ідеально – в півметра.
2. Меблі повинна бути підібрана спеціально для дитини. Щоб зрозуміти, впору чи стілець вашій дитині, посадіть його так, щоб ступні ніг рівно стояли на підлозі. Якщо кут між стегном і гомілкою прямий – все в порядку. Якщо гострий кут – стілець малуватий, тупий – великий. При цьому кінець кришки стільця не повинен упиратися в підколінну чашечку. Правильність вибору столу визначається так. Посадіть дитину на стілець біля столу. Якщо лікоть опущеною до підлоги руки нижче кришки стола на 5-6 сантиметрів – все відмінно. Є ще один спосіб: для перевірки висоти столу: дитина може поставити лікоть на стіл і підняти голову, дивлячись прямо перед собою. Середній палець повинен знаходитися на рівні кута ока.
3. Для зошитів і підручників повинно бути відведене місце. Якщо стіл з шухлядками, туди можна покласти олівці, ручки, зошити, альбоми та інше. Якщо немає – купіть звичайну етажерку або полиці, які можуть бути відкритими або закритими, але меншою глибини, ніж у «дорослому» шафі. До речі, психологи стверджують, що відкриті полиці сприяють відкритості характеру. Крім того, відкриті етажерки «привчають дитину стежити за чистотою, адже безлад на них видно всім і відразу.
4. Лампа не повинна бути галогенової. Якщо дитина робить уроки ввечері, однією настільної лампи мало. Не повинно бути різкого перепаду освітлення, тому вмикайте одночасно і верхнє світло, і настільну лампу, яка повинна знаходитися зліва. Потужність лампи рекомендується в межах від 60 до 80 ватів. Краще не купуйте дитині освітлювальний прилад з галогенними лампочками – вони дуже яскраві. При купівлі лампи загляньте в посвідчення гігієнічної реєстрації (а не тільки в сертифікат), де вказана область застосування. Цілком можливо, що сподобався вам освітлювальний прилад призначений, наприклад, для оптичних робіт.
5. Компьютер не должен стоять на обычном столе. На обычном письменном столе, как правило, недостаточно места для компьютера, и в таком случае расстояние от монитора до глаз ребенка менее рекомендуемых 50-70 сантиметров. Вряд ли найдется много семей, которые смогут разместить в детской комнате сразу два стола, поэтому в качестве компромисса можно выбрать стол с эргономичной столешницей, расположенной углом. Тогда монитор займет сам угол стола и будет находиться, как и следует, на расстоянии вытянутой руки. К тому же хватит места, где можно писать и рисовать.
Всі ми хочемо зробити життя наших дітей яскравою і безтурботним, але при цьому часто виходимо не з реальних потреб дитини, а з власних думок і переваг. Тому, вибираючи меблі для школяра, спочатку порадьтеся з вашим дитиною. Про те, як оформити дитячу кімнату «з почуттям, з толком, з розстановкою», краще за всіх знає сам дитина.
Удачі в цій нелегкій справі – створенні домашнього раю для школяра!