Кошик
64 відгуків
Інтернет-магазин mebel-alliance.in.ua
+380665640158
+380445879192

Робота в офісі впливає на працездатність і здоров'я людини?

Робота в офісі впливає на працездатність і здоров'я людини?

Колір шпалер, комп'ютерна техніка, модифікація столів і стільців в офісі може змінити ставлення службовців до роботи. А отже, і ефективність виробництва в компанії. Тепер не кадри вирішують все, а те, в яких умовах вони працюють. Якщо офіси обладнані згідно з усіма законами ергономіки, працівники трудяться більшою продуктивністю.

Хороший працівник – здоровий працівник
Людина проводить на робочому місці не менше восьми годин на день. Якщо врахувати вихідні та відпустку, то в офісі працівник «проживає» приблизно чверть життя. Менеджерам і бухгалтерам дострокова пенсія за шкідливість на виробництві не годиться. Між тим, лікарі вже десятками вважають хвороби, які «заробляють» людьми біля комп'ютера. Офісні працівники часто страждають короткозорістю, астигматизмом, світлобоязню, сколіоз, остеохондроз хребта, гемороєм, захворюваннями органів малого тазу, а також захворюваннями дрібних суглобів і сухожилкових сумок рук. Недуги виникають через неправильно сконструйованої меблів, поганого освітлення, шуму, пилу й через власну неуважність до здоров'я. Проблема номер один – хвороби спини. Згідно з медичною статистикою, стріляє в попереку і тягне в шийному відділі хребта у кожного третього офісного працівника. Не слухали в дитинстві службовці вчителів, ніколи звернути увагу на свій хребет ним і в дорослому житті – майже 100% людей в офісах сидять неправильно – сутуляться, перекошуються або відхиляються назад. Лікарі твердять: «В такому положенні на табуретці чи на звичайному стільці без удару по організму можна провести не більше 15 хвилин, і, щоб звести негативний вплив до нуля, необхідна спеціальна меблі».

Меблевий питання
В офісних крісел і стільців неодмінно повинні бути підлокітники і підголовники. Кращий варіант – меблі, що імітує положення «сповзаючого людини». В такому кріслі може відхилятися спинка, а сидіння висуватися вперед.
Особливі вимоги і для столів. Ідеальна меблі – криволінійної кутової форми. Навколишній людини з трьох сторін стіл дозволяє використовувати максимум площі стільниці. У кращої моделі параметри такі: площа не менше одного квадратного метра, а висота — 74 див. Ще одна ознака – стійкість. Масивний стіл знижує вібрації, які шкідливі і для техніки, і для людського організму.

І в офісі буде рай!
На працездатність працівників впливають температура і вологість повітря. Згідно з дослідженнями американських вчених, при температурі 25 градусів співробітники, які друкують текст на комп'ютері, роблять 10% помилок. Як тільки температуру знизили до 20 градусів, швидкість роботи збільшилася вдвічі, а кількість помилок зросла до 25%.
Інший фактор впливу — колір. Теплі тони діють збудливо, тонізують, підвищують працездатність. Холодна гама розширює простір, допомагає зосередитися. Коричневий колір сприяє поліпшенню виконавських функцій, синій підвищує активність головного мозку і знижує апетит, жовтий і помаранчевий піднімають настрій і стимулюють виникнення нестандартних рішень.
При виборі кольору шпалер слід враховувати особливості колективу. Так, наприклад, чим вище інтелектуальний рівень співробітників, тим більше складні відтінки вони віддадуть перевагу. Тяга до спокійним кольорам збільшується з віком. Важливі й особливості темпераменту. Флегматиків тонізують акценти червоного і оранжевого. Холериків заспокоїть синьо-зелена гамма.
Ще більше значення надають освітлення в офісі. Природне денне світло – самий здоровий. Але його можна використовувати за умови, якщо глибина офісних приміщень не перевищує 6 метрів. Оптимальним варіантом штучного освітлення є комбінована система, що поєднує в собі прямий і розсіяне світло. Причому звичайним лампам «денного світла» варто віддати перевагу галогенні. Їх світло менше стомлює очі і нервову систему.
Створюйте в своєму офісі комфорт та зручність! Удачі!